REDnacz
Fantastyczna kategoria pod patronatem Pyrkonu i Nowej Fantastyki
Jak co roku postanowiliśmy do starych kategorii Bazgroła dodać jeszcze jedną, która - mamy taką nadzieję - na stałe wpisze się w formułę naszego konkursu - dzieło fantastyczne! Zresztą nie tylko kategoria jest niezwykła, niezwykli jest również jej patroni - Festiwal Fantastyki PYRKON, miesięcznik Nowa Fantastyka i jej jurorzy - organizatorzy tej szacownej imprezy oraz naczelny pisma Jerzy Rzymowski!
W kategorii tej mogą wziąć udział tylko dzieła oryginalne, mieszczące się w ramach szeroko pojętego science-fiction i/lub fantasy, brane pod uwagę jako całość (tekst + ilustracje), oprócz wierszy, gotowców, dzieł opartych na znanych motywach książkowych, bajkowych czy filmowych. Kategoria fantastyczna jest traktowana jako dodatkowa, a dzieła zakwalifikowane do niej będą również oceniane w pozostałych, wymienionych w regulaminie.

Nagrodami w kategorii fantastycznej są m.in. wejściówki na Festiwal Fantastyki Pyrkon w roku 2018 oraz nagrody rzeczowe. Wiadomości o ewentualnych dodatkowych patronach i sponsorach kategorii uzupełniać będziemy na oficjalnej stronie Bazgroła i na profilu fb.